top of page

Prvního silky teriéra jsme si pořídili v roce 2001. Chtěli jsme nějaké malé přenosné plemeno a Eda si vzpoměl na malého veselého psíka,kterého poznal u kamaráda v USA. Po malém pátrání se nám podařilo najít chovatelskou stanici,která měla k odběru pejska. Šli jsme na návštěvu a domů si poté odnášeli Benjamina. Tím začal náš život provázený tímto úžasným plemenem.

Absolvovali jsme naši první výstavu, úspěch i neúspěch a začali přemýšlet o vlastních štěnátkách. Posléze jsme podnikli náš první šílený výlet za oceán do USA a přivezli si zakladatelku našeho chovu Ginger. Dala nám bezvadná štěňátka a její odkaz bude v našem chovu ještě dlouho. Vždycky bude tou první a nejlepší silčí dámou,co jsme poznali. 

 

Náš chov jsme udrželi v malém měřítku, každý vrh pečlivě plánujeme a hledáme ty správné majitele pro naše odchovy. Z některých se stali naši velmi dobří přátelé,spolupracujeme s nimi a podnikáme společné výstavně-poznávací výlety. Naši pejskové žíjí s námi v plném smyslu těchto slov. Štěňátka nevyjímaje. Dále se účastníme výstav, naši pejskové jsou šampioni i interšampioni. Máme radost,když jsou majitelé ochotní s námi spolupracovat a umožní nám pejsky vystavit a uchovnit,což je podmínka pro další použití v chovu. V našem málopočetném plemení je každý jedinec vzácný.

 

Pokud by Vás zajímaly další informace o nás, našich psech nebo by jste od nás chtěli prima kamaráda, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vás u nás přivítáme :-) 

 

 

KONTAKT/CONTACT

Petra & Ed Peršchalovi

Lesní 141

250 70 Postřižín

Czech republic

Email: petra at silkyterrier.cz

 

 

Have Questions or Suggestions?/Máte nějakou otazku nebo doporučení?

Your details were sent successfully!/ Vaše zpráva byly úspěšně odeslána!

bottom of page